Kurucudan Mesaj

Marmara Eğitim Kurumları

Kurucudan Mesaj

Sayın Velilerim, Sevgili Öğrencilerim, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Marmara Eğitim Kurumları olarak başladığımız bu yolda eğitime gönül vermiş bir avuç yol arkadaşlarımızın bütün maddi ve manevi imkanlarıyla  büyüyerek , artarak  bugünlere kadar geldik. Hamd olsun ki…

Tevfik Fikret, ‘’Gökyüzü bayrağım, yeryüzü vatanım, insan soyu milletimdir. Ancak böyle düşünenin insan olacağına inandım.’’ der. İşte biz de Marmara Eğitim Kurumları olarak eğitim felsefemizi ‘’iyi insan yetiştirmek’’  üzerine kurduk. Bu nedenle öncelimiz ‘’edep’’ deyip ahlaka önem veriyoruz. Ülkesini ve milletini seven; değerlerine, bayrağına, vatanına sahip çıkan bir neslin inşası için azami ölçüde gayret gösteriyoruz. Bu kutlu görevde ulusal ve uluslararası alanda gösterdikleri başarılarla yüzümüzü güldüren öğrencilerimizin artmasından ayrıca mutluluk duyuyoruz. Ve bilhassa ülkemizde örnek gösterilen kurumlar arasında en önde yer almanın da haklı gururunu yaşıyoruz.

Eğitim hayatı boyunca atalarımızdan bizlere kalan, bizim de çocuklarımıza bıraktığımız değerleri her daim hatırlayan, hatırlatan; yüreğinde yanan vatan aşkı hiç sönmeyen, vatanımız için elinden gelenin en iyisini yapmaktan çekinmeyen birer cevher yetiştirmek için titizlikle çalışıyoruz.

Uyguladığımız uluslararası eğitim anlayışıyla bilgiye ulaşmayı bilen, kendini sürekli geliştiren ve en önemlisi iletişim kurabilen ‘’ dünya insanı’’ gençler yetiştiriyoruz. Bu kutsal görevde benimle olan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.

Unutmayalım ki geleceğe bıraktığımız en değerli ve en kalıcı eser çocuklarımızdır.

Bütün öğrenci ve anne babalarımıza en derin sevgi ve saygılarımla.

 

 

 

Erdoğan ZELYURT

MARMARA EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİM KURULU BAŞKANI